22. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów w Koninie

KALENDARZ IMPREZ

 

22. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów w Koninie

22. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów po raz pierwszy zagości  w CKiS- DK Oskard w Koninie. Widzowie obejrzą 5 filmów docenionych na najlepszych międzynarodowych festiwalach przez jury, dziennikarzy, a także publiczność. Zapraszamy od 3 do 5 czerwca.

Organizatorzy festiwalu przygotowali prawdziwie królewską ucztę dla kinomanów. Trzonem programu są produkcje wybrane z najważniejszych festiwali na świecie m.in. w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu czy Sundance.

Konińscy widzowie 3 czerwca zobaczą dwa filmy: nominowany do Cezara 2016 obraz Wszyscy albo nikt, to przewrotna komedia o perypetiach irańskiej rodziny we Francji oraz film Dobra żona, pokazywany na tegorocznym festiwalu Sundance w konkursie głównym, debiut reżyserski uznanej serbskiej aktorki – Mirjany Karanovic, która gra w filmie również główną role żeńską.

4 czerwca zapraszamy na dwa pokazy. Widzowie zobaczą komediodramat Subtelność, nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji najnowszy film mistrza francuskiego kina Christian Vincent. Spotkanie po latach staje się dla reżysera pretekstem do przypomnienia, że stara miłość nie rdzewieje. Druga propozycja to film Chevalier. To kolejna oryginalna komedia czołowej twórczyni „greckiej nowej fali”, to niebywale zabawne, ale i niezwykle inteligentne studium męskich antagonizmów.

Wiosnę Filmów w kinie Oskard zakończy 5 czerwca pokaz filmu Wojna. Nominowany do Oscara najnowszy obraz Tobiasa Lindholma, scenarzysty „Polowania” i serialu „Rząd”, określany przez krytykę mianem jednego z najbardziej inteligentnych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Bilety na każdy pokaz w ramach Wiosny Filmów będą kosztowały tylko 8 zł. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony