Dni KONINA 2016 - PROGRAM!

KALENDARZ IMPREZ

 

Dni KONINA 2016 - PROGRAM!

Zapiekanki i burgery, owoce morza, chińszczyzna czy jamajskie pierogi – serwowane będą podczas tegorocznych Dni Konina. W sobotę 18 czerwca, restauracje na kółkach, czyli food trucki zjadą do Konina z całej Polski. Na koniński Festiwal Smaków, który towarzyszyć będzie świętu miasta, zapraszamy na parking obok Amfiteatru ,,Na skarpie” od godz. 15.00. O godzinie 19.00 w Amfiteatrze rozpoczną się koncerty. W tym roku dla mieszkańców Konina i naszych gości zaśpiewają Liber, Mateusz Ziółko, Aleksandra Nizio i grypa T. LOVE.

Dni Konina to trzy dni super zabawy. Zaczynamy już w piątek 17 czerwca. Na Bulwarze Nadwarciańskim o godz. 21.30 pokazany zostanie film Mamma Mia!
Film opowiada historię młodej i ślicznej Sophie (Amanda Seyfried), która niebawem ma wyjść za mąż. Dziewczyna chciałaby, aby do ślubnego kobierca zaprowadził ją jej ojciec. Problem w tym, że nigdy go nie poznała. Jej matka, Donna (Meryl Streep), zdradza tożsamość trzech mężczyzn, z którymi przed laty coś ją łączyło. Cała trójka zostaje zaproszona na ślub.

Sobota 18 czerwca upłynie pod znakiem smacznego jedzenia i wykwintnej muzyki. Od godz. 15.00 zapraszamy na Festiwal Smaków Food Truck. Mobilne restauracje staną na parkingu obok Amfiteatru.
Food trucki to zyskujące coraz większą popularność mobilne bary i restauracje, serwujące zarówno proste dania jak frytki, burgery czy hot-dogi, jak i orientalne potrawy. ,,Moda” na food trucki, zwane w Polsce szamowozy, albo szamochody rozpoczęła się przed kilkoma laty. Choć niektórzy twierdzą, i słusznie, że mobilne jadłodajnie w Polsce były popularne od bardzo dawna. Wystarczy przypomnieć sobie tak zwane budki z jedzeniem na piknikach, festynach i w parkach.
Jedno jest pewne, zarówno drzewiej jak i obecnie, Food trucki podają naprawdę dobre i oryginalne jedzenie. Porcje są solidne, składniki dobrej jakości, a obsługa super miła.
Od godz. 15.00 na parkingu przy Amfiteatrze trwać będą także pokazy zumby. A w niecce czynne będzie miasteczko dla dzieci pełne zamków-dmuchańców i innych atrakcji.

Dni Konina to także koncerty. W tym roku w Amfiteatrze ,,Na skarpie” zagrają: Liber, Mateusz Ziółko, Aleksandra Nizio i grypa T. LOVE. Muzyków przedstawiać nie trzeba. Zna ich cała Polska, a na koncerty przychodzą setki fanów. Zapewne będzie tak i w Koninie. Koncerty rozpoczną się o godz. 19.00. Na widownię Amfiteatru będzie można wchodzić od godz. 18.00.

W sobotę i niedzielę (18-19 czerwca) na błoniach w starej części miasta odbędą się zawody konne Grene Cup. Grene Cup to Mistrzostwa Wielkopolski i Zawody Regionalne w jednym, w których mogą się zmierzyć zarówno juniorzy, seniorzy, a także najmłodsi adepci tej konkurencji w kategorii kucy.
Więcej o Mistrzostwach Wielkopolski w Skokach można znaleźć na stronie internetowej zawodów: www.grenecup.pl.

DNI KONINA 2016
17 czerwca 2016 r.
Kino w plenerze
godz. 21.30 Mamma Mia!
Bulwar Nadwarciański

18 czerwca 2016 r.
Parking przy Amfiteatrze ,,Na skarpie"
od godz. 15.00
Festiwal Smaków Food Truck
Pokazy zumby
Wydarzeniu towarzyszy w niecce obok Amfiteatru ,,miasteczko dla dzieci"

Amfiteatr ,,Na skarpie"
godz. 19.00
Koncert Liber, Mateusz Ziółko i Aleksandra Nizio
godz. 21.00
Koncert T.Love

18-19 czerwca 2016 r.
Błonia przy ul. Wał Tarejwy
Zawody konne Grene Cup

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Info: Koniński Dom Kultury (Dorota Gapska)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony