Tramwaj na Warcie. Leżaki na bulwarze!

KALENDARZ IMPREZ

 

Tramwaj na Warcie. Leżaki na bulwarze!

Wyjątkowe święto miasta i mieszkańców - Dni Konina już w najbliższy weekend. Specjalnie z tej okazji, 18 i 19 czerwca, Prezydent Józef Nowicki zaprasza na rejsy tramwajem wodnym "Pociejewo 1" po rzece Warcie. Ale to nie jedyna atrakcja i niespodzianka w tej części miasta. Na bulwarze będzie można także odpocząć, bo jeszcze w tym tygodniu staną tam leżaki.

Po raz kolejny, w ciepłe czerwcowe dni Konin będzie tętnił życiem. A to za sprawą Dni Konina. Impreza potrwa trzy dni. Będą koncerty, wystąpią T.Love. Mateusz Ziółko, Liber i Aleksandra Nizio. Zaplanowano też maraton zumby, kino plenerowe i – po raz pierwszy w mieście Strefę Food Trucków. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.konin.pl

Niecodzienne atrakcje czekają na mieszkańców i gości w starej części miasta, 18 i 19 czerwca będą mogli skorzystać z bezpłatnych rejsów tramwajem wodnym. Każdego dnia zaplanowanych zostało 6 rejsów, w godz. od 12.00 do 17.00. Bezpłatne zaproszenia będzie można odbierać od 14 czerwca w Centrum Informacji Miejskiej (na Bulwarze Nadwarciańskim). Jedna osoba uprawiona jest do odbioru dwóch pojedynczych zaproszeń. Każdorazowo na pokład wsiądzie 12 osób. Tramwaj wypływać będzie o pełnych godzinach z przystani przy bulwarze.

Tuż przed Dniami Konina na bulwarze stanie również dziesięć drewnianych, nowoczesnych leżaków i pięć stolików, w ten sposób powstanie miejsce do wypoczynku. To tutaj będą mogły spotykać się całe rodziny z dziećmi. Wystarczy zabrać koszyk z jedzeniem i już można zorganizować piknik. Leżaki to pomysł jednego z mieszkańców Konina, zgłoszony i zrealizowany w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

UM KONIN (info prasowe) 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony