aKINO – inspiruje do działania w Koninie!

KALENDARZ IMPREZ

 

aKINO – inspiruje do działania w Koninie!

Jestem sobą, ruszam się, poszukuję i kocham – to hasła najnowszego filmowego projektu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży aKINO realizowanego w kinie Oskard w ramachinicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Program ma promować wartościowe filmy, ale także angażować w różnorodne działania twórcze i prospołeczne.
Na każdy miesiąc aKINO przygotowało projekcje filmowe dla dzieci i uczniów w każdym wieku – od przedszkolaków do licealistów. Obejrzane obrazy będą podstawą i inspiracją do działań – specjalnych aktywności. Spotkania w kinie Oskard odbędą się w październiku, listopadzie i grudniu. Do każdego seansu przygotowane zostały materiały dodatkowe: wywiady, sondy, animacje. Nauczyciele dostaną scenariusze lekcji a uczestnicy będą mieli szansę podzielić się z rówieśnikami swoimi pracami i przemyśleniami z zajęć. Niech ten projekt będzie impulsem i zachętą do aktywności wszelakiej - fizycznej, intelektualnej i społecznej.
Projekt uzyskał patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koordynatorem projektu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Szczegóły i zapisy:www.ckis.konin.pl, www.akinoprojekt.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony