Koncert Marka Kądzieli i Ksawerego Wójcińskiego

SZTUKA/RÓŻNE

Przepraszamy, brak imprez.
reklama

Koncert Marka Kądzieli i Ksawerego Wójcińskiego

19
Lut
2015

19 luty 2015 18:00

KONCERTy   Wieża CIŚNIEŃ

Wieża CIŚNIEŃGaleria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza 19 lutego 2015 r. o g. 18.00 na koncert Marka Kądzieli i Ksawerego Wójcińskiego promującego płytę „Ten Little Stories”.

Duet gitara/kontrabas zazwyczaj kojarzy się z nudną bankietową oprawą muzyczną... w wypadku duetu Kądziela/Wójciński mamy do czynienia z muzykami zmieniającymi mocno ten schemat. Obaj muzycy słyną z przełamywania stereotypów i przyjętych konwencji muzycznych, a ich wyraziste osobowości tworzą wyjątkowy muzyczny spektakl, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Dla laika będzie to odkrycie, a dla słuchaczy znających polską scenę muzyki improwizowanej będzie to niezapomniany wieczór z czołowymi postaciami tego gatunku. Trasa promująca debiutancką płytę duetu Kądziela/Wójciński pt. „Ten Little Stories”, wydaną przez prestiżowy dom wydawniczy For-Tune Records, odbędzie się w lutym 2015 r.

„Ten Little Stories” to utwory, które z założenia mają przenikać się z dziesięcioma krótkimi historyjkami autorstwa montażystki filmowej piszącej z zamiłowania do szuflady Edyty Zajdlic-Kądziela. Teksty znajdują się w książeczce wydanej razem z płytą duetu.

Marek Kądziela – gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu „Bielska Zadymka Jazzowa”, a także jako student The Carl Nielsen Academy of Music szwajcarsko-duńskim stypendium „Fundation Idella”.

Współzałożyciel, jak również kompozytor muzyki zespołów m.in. takich jak „International Jazz Quintet” „Off-Quar-Tet” „Hunger Pangs” oraz „Kran”. Muzyk aktywnie działający i współpracujący ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne i długie trasy koncertowe.

Marek Kądziela wyróżnia się charakterystycznym brzemieniem oraz biegłością, kładąc nacisk na własny styl i osobowość, co przekłada się na grę i kompozycje. Dla słuchacza jest to ucieczka w nastrojowy świat najlepszej jakości jazzu, co pozwala na zatopienie się w emocjach, a skończy niechybnie podziwem dla doskonałości kunsztu muzycznego artysty.

http://www.marekkadziela.com/

Ksawery Wójciński - kontrabasista i kompozytor, ur. w 1983 r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Tim Sparks, Klaus Kugel, Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency, Hera. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits czy Frank Zappa.

http://www.myspace.com/ksawerywojcinski

Początek strony