pokaz fabularnych filmów krótkometrażowych "Stary człowiek i może..."

SZTUKA/RÓŻNE

Przepraszamy, brak imprez.
reklama

pokaz fabularnych filmów krótkometrażowych "Stary człowiek i może..."

21
Sty
2015

21 styczeń 2015 18:00

KINO   Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Galeria CKiS Wieża Ciśnień w KoninieProgram „Stary człowiek i może..." to zestaw krótkometrażowych filmów ze świata, które opowiadają o losach seniorów, ale mogą zachwycić publiczność w każdym wieku. To przewrotne, ironiczne, a przy tym bardzo ciepłe kino podbiło serca widzów tegorocznej edycji SHORT WAVES FESTIVAL. Zaskakujące sytuacje, w jakich zastaniemy filmowych bohaterów na ekranie, udowadniają, że wyobraźni i życiowego wigoru seniorom można tylko pozazdrościć. W trakcie pokazu poznamy m.in. Leona i Barbarę - sędziwą parę rezolutnych hodowców dobrego humoru, grupę przyjaciółek z dużym apetytem na miłość oraz krnąbrnych staruszków z Islandii, którzy bez skrupułów samodzielnie wymierzają sprawiedliwość.
Słowem: starzeć się, znaczy móc.

W PROGRAMIE:
1. COFFEE TIME / Maria Fredriksson / Szwecja / 2013 / 14'
Przy obficie zastawionym słodkościami i chińską porcelaną stole spotyka się grupka starszych pań. Razem ze strumieniami kawy płynie rozmowa pełna anegdot i kobiecego wyzwolenia na tematy związane z seksualnością i pożądaniem. Dzięki obserwacji rozważań przyjaciółek, uświadamiamy sobie, że seks, jako temat przewodni rozmów pojawia się w każdym wieku.

2. ARE YOU ALBERT?/ Dan Hodgson / Wielka Brytania / 6'
Gary i Claire to młoda para, której związek zbliża się ku końcowi. W drodze na wesele odwiedzają babcię Claire, która cierpi na demencję. Pewne zaskakujące zdarzenie w czasie tej wizyty nieoczekiwanie odmieni losy bohaterów.

3. PENSION GANG / Páll Grímsson / Islandia / 2012/ 12'
Marta i Johann, emerytowana para, inwestuje swoje życiowe oszczędności z pomocą bankiera Bjarni'ego, który obiecał im podwojenie oszczędności w dosyć zawiły sposób. Niestety, pieniądze zostają stracone, więc para decyduje się złożyć wizytę bankierowi i wziąć sprawy w swoje ręce.

4. LEON I BARBARA / Marcin Mikulski / Polska / 2012/ 24'
Leon i Barbara po latach małżeństwa, zamiast ze sobą, żyją obok siebie. Dla Leona najważniejszy jest jego ukochany stary fiat, którego i tak nie używa, bo boi się wychodzić z domu, natomiast Barbara czas rozdziela między podlewaniem paprotek a odwiedzaniem pogrzebów swoich znajomych. Ich spokojny świat wywraca się do góry nogami, gdy pewnego zupełnie zwyczajnego popołudnia przychodzi do nich z wizytą stary znajomy Ryszard i przedstawia im ofertę nie do odrzucenia... hodowlę marihuany w zamian za sporą sumę pieniędzy.

5. THE FRIDAY SOAP / Lars Johansson/ Szwecja/ 2013 / 9'
Grupa starszych panów spotyka się dwa razy w tygodniu na wspólnym treningu. Najstarszy jest Erik, który ma 95 lat, lecz reszta nie pozostaje daleko w tyle. Kto tym razem zdobędzie nagrodę za najwierniejszy udział w treningach? Imponująca energia i pozytywne nastawienie do życia starszych panów może zawstydzić niejednego widza.

Łączny czas 65 min

Wstęp wolny

Początek strony