Konin Miasto Kobiet 2019: CHÓR CZAROWNIC koncert

reklama

Konin Miasto Kobiet 2019: CHÓR CZAROWNIC koncert

10
Mar
2019

10 marzec 2019 18:00

KONCERTy   Koniński Dom Kultury

Koniński Dom KulturyZapraszamy na spektakl muzyczny Chór Czarownic w ramach projektu Konin Miasto Kobiet 2019 do Konińskiego Domu Kultury.

O zespole Chór Czarownic:
Inspiracją do jego powstania była historia pierwszej kobiety w Polsce, na poznańskim Chwaliszewie oskarżonej o czary i spalonej na stosie.
Chór Czarownic to spektakl muzyczny. W skład wchodzi zespół wokalny składający się z ok. 30 kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów a akompaniuje im awangardowy zespół muzyczny. Na scenie jest też wiele oryginalnych instrumentów skonstruowanych specjalnie dla chórzystek.
Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironią i ponadczasową mądrością. Występ zbudza wśród widzów najwyższe emocje. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne lęki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.
Chór Czarownic wystąpił już w wielu znaczących miejscach – na Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym w Warszawie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie, na Festiwalu Sztuki Współczesnej w Białymstoku, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w Teatrze Polskim w Poznaniu, na Kongresie Kobiet w Poznaniu.
Ten projekt jest nie tylko dużym wydarzeniem artystycznym – to także manifest filozoficzny.

Zapraszamy.

info: CKiS Konin

Odwiedza nas 234 ludzi
Początek strony