Urodziny Zofii Urbanowskiej

reklama

Urodziny Zofii Urbanowskiej

19
Maj
2019

19 maj 2019 14:30

KONCERTy   Bulwar Nadwarciański

Bulwar Nadwarciańskialt

alt

Na konińskim bulwarze 19 maja świętować będziemy ,,Urodziny Zofii Urbanowskiej”. Odbędzie się zlot Zosiek, Festiwal Baniek, Bitwa na rymy oraz koncert, na którym wystąpi między innymi Muzyczna Grupa Agharta z Konińskiego Domu Kultury.

„Tysiąc pięćset dwanaście jest Zosiek w mieście właśnie, ale ten rok w garści trzyma... Ta jedyna!” - to hasło przyświeca obchodom Konińskiego Roku Zofii Urbanowskiej. Wszystkie Zosie, Zośki, Zosieńki i Zofie zapraszamy na zlot, który odbędzie się podczas imprezy „Urodziny Zofii Urbanowskiej”, 19 maja na konińskim bulwarze.

- Chcemy zintegrować konińskie Zofie, ale zapraszamy też panie spoza Konina. Każda dostanie specjalną przypinkę, będzie też wspólne zdjęcie Zosiek. Mamy nadzieję, że panie chętnie wezmą udział w spotkaniu. Dla tych, które mają długie włosy mamy niespodziankę: wszystkie będą mogły skorzystać i uczesać się w koka, dzięki uczennicom z Zespołu Szkół Technicznych w Koninie. – zachęca Zenona Sroczyńska kierownik wydziału kultury Urzędu Miejskiego w Koninie. Spotkanie Zosiek zostanie upamiętnione wspólną fotografią.

Urodziny Zofii Urbanowskiej to impreza nie tylko dla pań o imieniu Zofia. Może przyjść każdy. Będą atrakcje dla dzieci takie jak Festiwal Baniek, Bitwa na rymy, występy przedszkolaków, rękodzielnicy. Na wszystkich czekał będzie urodzinowy tort. Fundacja Podaj Dalej przygotuje spektakl na motywach opowiadania „Janosik” Zofii Urbanowskiej, a do tańca zagrają Kapela z Kopyta i Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Grupa Muzyczna Agharta z Konińskiego Domu Kultury podczas swojego koncertu zaprezentuje między innymi dwie piosenki napisane dla Zofii Urbanowskiej. Pierwszy utwór nosi tytuł ,,Dla Pani Zosi” i jest to piosenka biograficzna opowiadająca o życiu pisarki na tle wydarzeń historycznych. Drugi utwór ,,Taki czas” nawiązuje do rodzinnego Konina oraz zainteresowań pisarki, czyli jej ukochanych Tatr.

Dodajmy, że piosenka ,,Dla Pani Zosi” grupy Agharta została zarejestrowana na płycie, która będzie dołączona do książki-szkicu monograficznego Barbary Kosmowskiej i Joanny Papuzińskiej „Na służbie u Kopciuszka – wokół pisarstwa Zofii Urbanowskiej”. Promocję książki zaplanowano na 15 maja w czasie konferencji, która odbędzie się w dworku Zofii Urbanowskiej.

Utwór został nagrany w K Studio Nagrań Dźwiękowych Kamila Wasickiego. W nagraniu udział wzięli: Ireneusz Ryś – wokal, klawisze, Grażyna Ryś – wokal, Edyta Stolarska – wokal, Anna Ciesielska – wokal, Lidia Ryś – skrzypce, Mirosław Grzanka – skrzypce, Andrzej Tylman – gitara basowa, Krzysztof Kopczyński – gitara i Jarosław Piąstka – klawisze. Nagranie firmują Miasto Konin i Koniński Dom Kultury.

19 maja oprócz zabawy na bulwarze będzie można wybrać się do dworku Zofii Urbanowskiej, czyli obecnego Urzędu Stanu Cywilnego i obejrzeć filmową bajkę „Gucio Zaczarowany” oraz wystawę poświęconą Zofii Urbanowskiej.

Urodziny Zofii Urbanowskiej
19 maja 2019 od godz. 14.30
Bulwar Nadwarciański

źródło: KDK Konin

Odwiedza nas 301 ludzi
Początek strony