BACKSPACE w ramach Nocy Muzeów
reklama
ferie

BACKSPACE w ramach Nocy Muzeów

19
Maj
2018

19 maj 2018 21:00

KONCERTy   Wieża CIŚNIEŃ

Wieża CIŚNIEŃalt

alt

NOC MUZEÓW w Wieży Ciśnień
19 maja, g. 21.00

Koncert jednej z najbardziej oryginalnych grup na europejskiej scenie muzyki improwizowanej BACKSPACE z gościnnym udziałem Marcina Alberta Steczkowskiego, akcja fotograficzna Macieja Sypniewskiego oraz wystawa Krzysztofa Wosika to propozycje przygotowane przez Galerię CKiS Wieżę Ciśnień na zbliżającą się Noc Muzeów.

- koncert BACKSPACE feat. Marcin Albert STECZKOWSKI

BACKSPACE tworzą Zbyszek Chojnacki (akordeon, elektronika) i Łukasz Czekała (skrzypce elektryczne, elektronika). Muzycy z powodzeniem łączą brzmienia akustycznego akordeonu i elektrycznych skrzypiec z możliwościami współczesnej technologii.
Dialog, interakcja, improwizacja, live sampling oraz kreatywne wykorzystanie programów komputerowych, efektów elektronicznych, a nawet przedmiotów codziennego użytku, pozwoliły stworzyć unikalne brzmienie i niepowtarzalny język muzyczny zespołu.

Marcin Albert Steczkowski - organizator dźwięków, instrumentalista. Gra na kornecie i pianinie. Po przygodach z chórami, nieudolnej próbie poskromienia skrzypiec, fascynacji trąbką, układaniu puzzli na mapie partytury, zaglądaniu w paszczę trójnogiego wieloryba zaczął zastanawiać się nad tajnikami muzyki na wydziałach: kompozycji, edukacji muzycznej i fortepianu jazzowego. Po naukowej zadumie związał się na stałe z szeroko pojętą muzyką alternatywą, współczesną i avant / jazz / thrashem.

- akcja fotograficzna Macieja Sypniewskiego „Czarne lustro”, która będzie polegała na uwiecznieniu portretów widzów podczas wizyty w galerii, w chwili kiedy nie kontrolujemy/nie kreujemy swojego wizerunku

- wystawa Krzysztofa Wosika „Dowody istnienia” - obiekty, fotografie i asamblaże

Początek strony