Wernisaż Włodzimierza Bludnika – grafika i malarstwo
reklama
marian wystawa

Wernisaż Włodzimierza Bludnika – grafika i malarstwo

17
Maj
2018

17 maj 2018 18:00

SZTUKA / RÓŻNE   Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Centrum Kultury i Sztuki w Koniniealt

alt

17 maja – wernisaż Włodzimierza Bludnika – grafika i malarstwo
Centrum Kultury i Sztuki (Okólna 47a), g. 18.00

Na wystawie oprócz żywych, barwnych obrazów olejnych będzie można obejrzeć piękny zestaw litografii.
Włodzimierz Bludnik zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką. Artysta uprawia przede wszystkim malarstwo figuratywne, przywiązując ogromną wagę do twarzy i zachowania człowieka, nie tworzy jednak portretów wprost – kreuje swój własny przetworzony świat. Obrazy Bludnika odwołują się do kompozycji i symboliki barw stosowanych w ikonach. Wiele w jego twórczości świadomych nawiązań do El Greco czy Chagalla, jednak najwięcej analogii można dostrzec z malarstwem Sandro Botticellego (zniekształcone proporcje, czysty koloryt, linearyzm).

Włodzimierz Bludnik urodził się w 1975 r. na Białorusi. W 1992 r. przyjechał do Polski, a rok później rozpoczął studia na Wydziale Grafiki w poznańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. W 1998 r. uzyskał dyplom z litografii w pracowni prof. Lucjana Mianowskiego.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych na Białorusi, w Polsce, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii, Holandii і Wenezueli.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert „Pieśni wolności” w wykonaniu Blues Makers - Włodzimierz Sypniewski, Michał Rybacki.

Wystawa do 30 maja.

Info: CKiS Konin

Początek strony