Poznańskie Słowiki
reklama
GRANICA KINO OSKARD

Poznańskie Słowiki

08
Lis
2018

08 listopad 2018 19:00

KONCERTy   CKiS - DK Oskard w Koninie

CKiS - DK Oskard w KoninieZnany w kraju i na świecie Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” zaśpiewa 8 listopada w CKiS – DK Oskard. Podczas koncertu „Ojczyzno ma!” usłyszymy genialne kompozycje Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina. Z Chórem uczcimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To okazja do wspólnego śpiewania, szczególnie że w programie koncertu pojawią się popularne i niezwykle melodyjne pieśni powstańcze i legionowe. Zapraszamy na koncert, w którym nie zabraknie kunsztu wykonawczego, ciekawych aranżacji i wyjątkowego repertuaru.

Początki zespołu sięgają jesieni 1939 r. Szefem artystycznym „Poznańskich Słowików” od początku ich istnienia aż do 2012 r. był Stefan Stuligrosz – dyrygent, kompozytor, organista, pedagog dyrygentury i śpiewu. Przez dziesięciolecia pracy stworzył zespół o niepowtarzalnym i rozpoznawalnym obliczu artystycznym. Aktualnie zespół prowadzi Maciej Wieloch, wieloletni asystent i artystyczny wychowanek profesora Stuligrosza.

„Poznańskie Słowiki” dają rocznie kilkadziesiąt koncertów. Śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz Japonii. Chór występował dla koronowanych głów i prezydentów oraz wielokrotnie dla papieża Jana Pawła II.

„Poznańskie Słowiki” śpiewają różnorodny repertuar, dzięki czemu mogą zadowolić muzyczne gusta każdej publiczności. Chór wykonuje dzieła mistrzów średniowiecznych, epoki renesansu, wokalno-instrumentalne arcydzieła baroku, utwory klasycyzmu, romantyzmu, śpiewa także kompozycje współczesne, a także opracowania przebojów muzyki rozrywkowej.

Chór współpracował z wybitnymi artystami, nagrał kilkadziesiąt płyt, zarejestrował setki nagrań radiowych i telewizyjnych. Zespół współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Przez niemal 80 lat zespół tworzyło ponad 1500 chórzystów. Obecnie „Poznańskie Słowiki” to ponad 90 śpiewających chłopców i panów.

Gorąco zapraszamy 8 listopada (godz. 19.00) na koncert „Ojczyzno ma!”. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

alt

alt

Info: UM Konin

Początek strony