Salon Poezji z Grabowskim i Jesieninem
reklama

Salon Poezji z Grabowskim i Jesieninem

23
Kwi
2018

23 kwiecień 2018 18:00

SZTUKA / RÓŻNE   Koniński Dom Kultury

Koniński Dom Kulturyalt

alt

Salon Poezji i Literatury w Konińskim Domu Kultury zaprasza 23 kwietnia na spotkanie z Andrzejem Grabowskim, czytającym poezję Siergieja Jesienina.

Salon Poezji i Literatury w KDK jest wzorowany na salonach organizowanych przez Annę Dymną. To ona otworzyła pierwszy koniński Salon Poezji 28 września 2011 roku, recytując razem z Szymonem Pawlickim (honorowym gospodarzem Salonu) poezję księdza Jana Twardowskiego. Gościliśmy ją także w Salonie w grudniu ubiegłego roku (występowała razem z Natalią Samojlik, Mateuszem Michnikowskim i Krystianem Modzelewskim). Katarzyna Kubacka – Seweryn, animatorka kadekowskiego Salonu Poezji, tym razem zaprosiła Andrzeja Grabowskiego. Ten znany i lubiany aktor, obdarzony wielkim talentem, zaprezentuje wiersze Siergieja Jesienina, poety rosyjskiego.

Andrzej Grabowski wykształcenie zdobył w krakowskiej PWST, którą ukończył w 1974 roku. Karierę teatralną rozpoczął na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, ale pierwszy sukces osiągnął dzięki roli w spektaklu „Przepraszam, czy tu biją” w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Jest zarówno dobrym aktorem teatralnym, jak i filmowym. Potrafi zagrać mafiozę, księdza czy choćby Ferdka Kiepskiego. Dzięki roli Ferdynanda w sitcomie „Świat według Kiepskich” zyskał ogromną popularność, ale nie do ominięcia są jego dokonania sceniczne choćby w spektaklach „Chory z urojenia” Moliera, „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera czy „opis obyczajów” według Jędrzeja Kitowicza. Na koncie ma też ponad 30 ról w Teatrze Telewizji i dwa albumy; piosenka „Jestem jak motyl” znalazła się na 1. miejscu Listy Przebojów radiowej Trójki. Zasłynął również jako konferansjer i kabareciarz o szczególnym talencie komediowym.

Do Salonu Poezji i Literatury, na spotkanie z Andrzejem Grabowskim i poezją Siergieja Jesienina, zaprasza KDK 23 kwietnia br. o godz. 18.00. Cena biletu: 20 zł.

Info: KDK Konin (Andrzej Dusza)
Fot.Oficjalna strona Andrzeja Grabowskiego (andrzejgrabowski.com.pl)
Początek strony